» » Soda kaustyczna Anser 1kg

W dniach 11-21.09.2023 sklep bedzie nieczynny.

W dniu 27 lipca 2023 sklep będzie czynny od godz 12:00

Od dnia
1-06-2023 ulegnie zmianie nasz numer telefonu na
+48 796-076-005
  • Szanowni Państwo pracujemy pn-pt od 9 do 16:00 w sobotę 9-14
  • W związku z awarią serwera ceny na stronie mogą różnić się od aktualnych cen na półce prosimy o telefoniczne potwierdzenie dostępności i ceny -> +48 796-076-005
  •  
  • Witamy w Domix24.pl nasza firma od 1993 roku zajmuje się sprzedażą artykułów przemysłowych w szczególności : Farb i Lakierów , Chemii Budowlanej , Armatury Sanitarnej , Artykułów Elektrycznych , Okuć Budowlanych , Narzędzi , Grzejników , Wodomierzy 
  •  Prosimy upewnić się przed przyjazdem czy dany towar który znaleźliście Państwo na naszej stronie aktualnie jest dostępny w sklepie stacjonarnym - najszybszy kontakt telefoniczny 
  • Zakup i odbiór osobisty towaru jest możliwy codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach 9-16 sobota 9-14 w siedzibie firmy we Wrocławiu przy ul.Krynickiej 7  (niebieski pawilon handlowy obok bloku mieszkalnego Krynicka 7)
Soda kaustyczna Anser 1kg
Nasz hit

Soda kaustyczna Anser 1kg

Dostępność: Dostępny

Cena brutto: 24,00 zł

Cena netto: 19,51 zł

  • Opis produktu
ANSER SODA KAUSTYCZNA 1kg

Soda kaustyczna (wodorotlenek sodu) wykorzystywana jest do udrożniania przewodów i urządzeń kanalizacyjnych, usuwania powłok farb olejnych i ftalowych, odtłuszczania powierzchni, usuwania przypaleń i innych zanieczyszczeń substancjami organicznymi i tym podobnych prac. Rozpuszcza prawie wszystkie zanieczyszczenia organiczne, włosy, paznokcie etc.

Udrażnianie urządzeń kanalizacyjnych

Wsypać 1 do 2 łyżeczek do odpływu instalacji sanitarnej i tak pozostawić na okres od kilkudziesięciu minut do kilku godzin a następnie przepłukać silnym strumieniem wody. Należy unikać przedawkowania które nie zwiąkszając skuteczności działania stwarza ryzyko skrystalizowania wsypanego granulatu co spowodować może dodatkowe, kłopotliwe ze względu na silne właściwości żrące sody kaustycznej zatkanie zasyfonowania.

Jeżeli zależy nam na maksymalnej sile działania tego preparatu korzystniej jest wstępnie napełnić syfon gorącą wodą i dopiero potem wsypać granulat. Stosując ten sposób nalezy liczyć się z wystąpieniem gwałtownego wzburzenia i pryskania na zewnatrz silnie żrącej zawartości syfonu a więc konieczne jest zachowanie daleko idącej ostrożności, użycie rękawic gumowych, okularów echronnych etc.

Uwaga: preparatu nie należy stosować do udrażniania całkowicie zatkanych, nie wykazujących juz żadnego przepływu przewodów, w takim przypadku użyć spirali.

Usuwanie powłok farb

Po sprawdzeniu podatności powłoki na usuwanie w ten sposób najwygodniej jest postąpić następująco:
  •   Przygotować nasycony roztwór sody rozpuszczając w przygotowanej ilości chłodnej wody tyle sody ile zdoła się rozpuścić, tak aby na dnie pozostała niewielka ilość nierozpuszczonego preparatu. W czasie rozpuszczania należy zachować ostrożność, gdyż ciecz silnie się rozgrzeje i może dojść nawet do jej zagotowania (rękawice, okulary ochronne). W celu sporządzenia roztworu wykorzystać można naczynie szklane zabezpieczone na wypadek pęknięcia pod wpływem temperatury roztworu, żelazne lub z polipropylenu czy winiduru. W żadnym przypadku nie można używać naczyń aluminiowych lub ocynkowanych gdyż metale te wchodzą w gwałtowną i niebezpieczną reakcję z roztworem.
  •   Najlepiej jeszcze gorący, świeżo przygotowany roztwór nanosić na powierzchnię powłoki malarskiej za pomocą syntetycznej, nylonowej szczotki. Po kilku minutach zabieg powtórzyć mocno wcierając roztwór. Powłoka powinna zacząć się „zmydlać” umożliwiając dotarcie do głębszych warstw.
  •  Kiedy po kilkakrotnym powtórzeniu zabiegu ukaże się podłoże , resztki preparatu i farby należy dokładnie usunąć za pomocą chłodnej wody a następnie przedmiot dobrze wysuszyć.

OSTRZEŻENIE
Przy wszelkich pracach z sodą kaustyczną należy zachować szczególną ostrożność. Pojedyncza kropla roztworu dostawszy się do oka spowodować może trwałą utratę wzroku zaś rozpuszczanie tkanek skóry następuje początkowo niewyczuwalnie i bezboleśnie.
Pozostałe produkty z kategorii
Soda kaustyczna Anser 0,25kg

Soda kaustyczna Anser 0,25kg

13,00 zł brutto10,57 zł netto
Soda kaustyczna Anser 0,25kg

Soda kaustyczna Anser 0,25kg

13,00 zł brutto10,57 zł netto
Soda kaustyczna Anser 1kg

Soda kaustyczna Anser 1kg

24,00 zł brutto19,51 zł netto
Soda kaustyczna Anser 0,5kg

Soda kaustyczna Anser 0,5kg

18,00 zł brutto14,63 zł netto
Soda kaustyczna Anser 0,5kg

Soda kaustyczna Anser 0,5kg

19,00 zł brutto15,45 zł netto